Zdrowa dieta i bieganie to najskuteczniejsze lekarstwa

„Sprawny jak cukrzyk” to książka  Hansa Laubera, która mówi o tym, że cukrzycę typu 2 można pokonać bez brania lekarstw. Jego rady mogą też pomóc zdrowym ludziom uchronić się przed jedną z najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych, jaką jest cukrzyca.

Trening z pulsometrem dla początkujących

 

Często można usłyszeć, że pulsometr to urządzenie przydatne tylko w treningu profesjonalistów. Nie jest to jednak pogląd słuszny. Początkujący, a zwłaszcza osoby starsze, powinny używać pulsometru, aby uniknąć przeciążenia organizmu. Często na początku przygody ze sportem mamy skłonność do przeszacowania własnych możliwości. Może to doprowadzić nawet do groźnych kontuzji, a taki trening na pewno nie jest efektywny.

10-20-30 - nowa metoda treningowa dla biegaczy

Grupa duńskich naukowców z Wydziału Sportu na Uniwersytecie  w Kopenhadze pod kierownictwem prof. Jensa Bangsbo prowadzi badania nad nową metoda treningową w joggingu, polegającą na tym, aby zamiast biegać w stałym tempie – wykonywać  interwały.

Ten kto dba o zdrowie nie może przejść obojętnie obok treningu związanego z sercem i układem krążenia. Nie oznacza to jednak, że trzeba biegać do upadłego po kilka godzin w parku co tydzień. Najnowsze doniesienia naukowe mówią, że świetnie działają na poprawę kondycji oraz na spalanie tłuszczu krótkie, ale intensywne interwałowe treningi. Jeżeli ktoś nie lubi biegać to zawsze ma alternatywę w postaci np. skakanki. Uważa się, że najlepiej jest trenować intensywnie trzy razy w tygodniu.

Każdy wie, że sport jest zdrowy. Oprócz poprawy wydolności organizmu, wzmocnienia mięśnia sercowego i zwiększenia pojemności płuc – niewątpliwie dodatkowym plusem jest wzmocnienie systemu immunologicznego. Szczególnie dobrze jest uprawiać sporty wytrzymałościowe na świeżym powietrzu w różnych warunkach pogodowych. Należy tylko pamiętać o kilku rzeczach.