Pierwsza kąpiel w lodowatej wodzie
Przede wszystkim trzeba podkreślić, że praktycznie każdy i w każdym wieku może zacząć swoją przygodę z morsowaniem. Lista przeciwwskazań nie jest zbyt długa i można ją znaleźć na naszym portalu. Podczas kontaktu ciała z zimną wodą pojawia się bardzo duży stres, aktywujący wyrzut biologicznie aktywnych substancji, które działają pozytywnie na nasz system immunologiczny.

Długość i częstotliwość morsowania


Każdy organizm inaczej znosi pobyt w zimnej wodzie, dużo zależy od indywidualnych czynników, takich jak np. budowa ciała, stopień zahartowania czy chociażby indywidualne predyspozycje.  Dlatego też czas morsowania dla każdego może być całkowicie różny: od kilku sekund do kilku minut.

Jeziorko Dziekanowskie k/Warszawy

Nasze morsowisko znajduje się w Jeziorku Dziekanowskim pod Warszawa. Nazywamy się Rześkie Dziadki i spotykamy się całkowicie nieregularnie i spontanicznie skrzykując się przez facebooka albo e-maile.

Katowicki Klub Morsów "ARKTYKA"


Katowice - Szopienice ul. Morawa 119 „plaża przy Stanicy harcerskiej”.

Spotykamy się w każdą niedzielę o godzinie 10 rano.
Chętnych serdecznie zapraszamy :)

Rozgrzewka przed morsowaniem jest niezwykle ważna nie tylko ze względu na komfort termiczny. Dobrze rozgrzany organizm, podobnie jak to jest po wyjściu z sauny, zupełnie nie odczuwa zimna przed wejściem do wody.