Nasza komora kriogeniczna działa już od ponad pięciu lat. Wykonujemy średnio 9 tys. zabiegów rocznie dla około 800 pacjentów – informuje kierownik Działu Rehabilitacji Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego w Sopocie, pani Teresa Adamowska-Puchała. Nasza kriokomora cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony pacjentów, którzy oprócz zabiegów zleconych przez lekarzy w ramach NFZ, mogą korzystać z kriokomory odpłatnie.


Dobroczynne działanie serii zabiegów (zalecana ilość 10-20) w niskich temperaturach trwa nawet do pół roku, dodaje pani doktor. Godne podkreślenia jest to, że zabiegi są bardzo dobrze tolerowane przez organizm  i w pełni bezpieczne dla zdrowia. Rzadko zdarza się, by pacjent musiał przerwać kurację. Najczęstszą przyczyną rezygnacji z zabiegów jest nieuświadomiona klaustrofobia, rzadziej - nietolerancja zimna.

Krioterapia przynosi bardzo dużą poprawę stanu zdrowia i samopoczucia pacjentów po różnego rodzaju urazach, u chorych na stwardnienie rozsiane, u pacjentów ze schorzeniami reumatycznymi. Zapewne nie każdy wie, ale zimno ma również  bardzo pozytywne działanie na organizmy ludzi zdrowych. Można powiedzieć, że jest to rodzaj odnowy biologicznej i sposób na regenerację ustroju. Poza tym świetnie zwalcza stres, uodparnia na choroby układu oddechowego – różnego rodzaju przeziębienia i infekcje grypopodobne. Inwestycja w zabiegi szybko się zwraca, gdyż nie musimy wydawać pieniędzy w aptece na leki, a samopoczucie po zabiegach jest doskonałe.

Często też z krioterapii korzystają sportowcy, którzy włączają pobyt w komorze do swojego stałego cyklu treningowego. Dużym plusem naszej kriokomory jest jej świetne położenie w Sopocie, niedaleko mola oraz dogodne godziny otwarcia, rano i po południu - dodaje pani doktor Teresa Adamowska-Puchała. 

Do zabiegów w kriokomorze kwalifikuje lekarz. Skierowanie na zabiegi można uzyskać również od lekarza w Poradni Uzdrowiskowej Zakładu Balneologii, która jest czynna codziennie.
(Kontakt telefoniczny:58 5557605;58 5557611).

Rozm. ZF