Piotr Kiewra przez kilkadziesiąt lat był nauczycielem w szkołach: podstawowej, gimnazjum i liceum ogólnokształcącym.
Dzisiaj jest „nauczycielem” zdrowego stylu życia. Przekonuje do tego modelu życia tych, którzy jeszcze tą drogą nie podążyli, poprzez swój przykład, wykłady, prezentacje multimedialne, felietony na stronach internetowych, książkę jego autorstwa „Mały podręcznik zdrowego stylu życia”. Wszystko to wynika z pasji promowania tej formy przedłużania i poprawy jakości życia.

Piotr Kiewra jest też nauczycielem i jednocześnie pracodawcą w „nowej” i szybko się rozwijającej branży wellness. Pisze felietony, udziela porad, prowadzi prezentacje o odchudzaniu, zarabianiu pieniędzy, motywacji. Pomaga w ten sposób utrzymywać i poprawiać zdrowie, ale też zarabiać na tym pieniądze coraz większej grupie ludzi.  

W rubryce zdrowego stylu życia ukaże się kilkadziesiąt jego felietonów o wzmacnianiu odporności organizmu, np. poprzez hartowanie, o odżywianiu, aktywności ruchowej, o zapobieganiu i zwalczaniu stresów, o motywacji, o sposobie myślenia sprzyjającym zdrowiu.
Ukażą się też felietony o ulubionych górskich wędrówkach, i innych podróżach autora.

Trud i przyjemność zdobywania, nie tylko górskich szczytów, są częścią filozofii zdrowego stylu życia prezentowanej przez Piotra, filozofii, w której bardzo ważną rolę odgrywają również pewne głębsze wartości, których autor głośno nie wymienia, a które przewiną się wielokrotnie w jego felietonach, załączonych zdjęciach.   

Piotr Kiewra mieszka w Rzepinie, w samym centrum Puszczy Rzepińskiej w zachodniej Polsce stąd też pewnie nawiązanie do tego we wstępie do rubryki zdrowego stylu życia. Tym wszystkim, którzy nie mieli okazji być w miejscu, o którym autor mówi, musi, niestety, wystarczyć zdjęcie drzewa - prawie 700 lat liczącego sobie dębu.

700 letni dąb w Puszczy Rzepińskiej


Na kolejnym zdjęciu autor tej rubryki w czasie jednej z wypraw w Tatrach.