Czekają nas - ciebie i mnie, trudne tematy do przedyskutowania, tajemnice do odkrycia, sekrety do ujawnienia. Kilka następnych odcinków rubryki zdrowego stylu życia poświęcimy na poszukiwanie prawdziwych przyczyn stanu w jakim się znajdujesz obecnie oraz poszukamy sposobów, metod, technik, by to zmienić. Postaramy się znaleźć takie, które będą skuteczne, szybkie, trwałe i takie, gdzie cena do zapłacenia będzie jak najniższa.

Zdecydowałeś/zdecydowałaś, by wejść na tory zdrowego stylu życia. Podjąłeś/podjęłaś zobowiązanie, że spełnisz określone wymogi. Być może była to decyzja, by raz w tygodniu, bez względu na pogodę, przemaszerować z kijkami 10 kilometrów, być może jogging, albo siłownia. Być może dokonałeś drastycznych zmian w diecie, ograniczyłaś lub wyeliminowałaś cukier, zrezygnowałaś z palenia tytoniu, podjąłeś trud hartowania. Być może zobowiązałeś/zobowiązałaś się do przestrzegania wszystkich zasad. Nie wiem, nie podzieliłeś/podzieliłaś się ze mną tą nowiną. Nie wiem też, czy jest to dla ciebie łatwe, czy wytrwasz przez rok, dwa, czy wytrwasz już na stałe. Nie wiem, czy to się wiąże, w twoim przypadku, z dużymi cierpieniami, wielkimi wyrzeczeniami, poświęceniem, czy też przynosi ci już pierwsze efekty i odczuwasz przyjemność, radość, przypływ większej energii. Nie wiem, czy przekonujesz innych, by podążyli za twoim przykładem.

Dla osób, które chcą naprawdę zdrowo żyć, mam sporo nowych propozycji. Odkryję kilka tajemnic zdrowia. Być może, dla niektórych osób, będą to sprawy trudne do zrozumienia i zdecydowanie trudniejsze do zastosowania. Nie będą to propozycje dla wszystkich. Sporo osób nie uwierzy, że to co proponuję jest skuteczne i tu się od razu z tymi osobami zgodzę, dla nich będą to sposoby nieskuteczne.

Sam jestem ciekaw waszej reakcji, drodzy czytelnicy, ponieważ te teksty burzą utarte poglądy na temat zdrowego stylu życia, że wystarczy pobiegać, ograniczyć jedzenie i jest o’k.

Obiecuję, że poznanie tych tajemnic znacznie ułatwi osiąganie zdrowia, znacznie też go przyspieszy. W indywidualnych przypadkach - być może - stanie się to dosłownie w jednej chwili, na „mrugnięcie okiem”, w innych przypadkach może to trwać długo, w niektórych w ogóle się nie powiedzie. Dlaczego tak różnie, dlaczego tak niesprawiedliwie? Dlaczego tak się dzieje, co decyduje o sukcesie lub porażce? Odpowiedzi poznacie już wkrótce.

Zachęcam do zapoznania się z tymi materiałami, choć nie obiecuję, że będą łatwe - przede wszystkim do stosowania. Zapowiadałem to już w pierwszym tekście wprowadzającym do całej serii („Kij w mrowisko”), że nic tu nie będzie łatwe. Nie będzie łatwo dla mnie, by przekonać i dla czytelników, by się przekonać. Chcę tymi artykułami pokazać, że można znacznie więcej zyskać, niż się dla większości ludzi zdaje. Znajdziesz tam wiele naukowych teorii, ale teorii potwierdzonych praktyką stosowania  i to od tysięcy lat.

Znajdziesz tam wiele gotowych recept. „Wykupienie” tych recept, a szczególnie zastosowanie przepisanych tam procedur nie będzie wcale tanie. Realizując je zapłacisz wysoką cenę. Ale to ty i tylko ty, zdecydujesz, czy to co tam znajdziesz, przyjmiesz  jako swoją filozofię życiową i szansę na odmianę, czy odrzucisz. Cena będzie wysoka ale zyski będą po stokroć wyższe - sam/sama się przekonasz, jeśli tylko zechcesz.

Te recepty, to ślady po których możesz pójść. Zostawili je dla ciebie ludzie, którzy przez to przeszli  i nadal idą z ogromnym sukcesem. Będą to ślady wielkich autorytetów, milionów zwykłych ludzi, będą też moje ślady. Większość propozycji sprawdziłem na sobie, doświadczyłem i wciąż doświadczam dobrodziejstwa ich stosowania. Dostaję też sygnały od przyjaciół i czytelników mojej książki, którzy  twierdzą, że u nich też to działa. Oni osiągnęli sukces lub są na jego drodze w zdobywaniu zdrowia, długiego życia, powodzenia finansowego, dobrych relacji z ludźmi i przede wszystkim szczęścia.

 


Okazuje się, że sukces w zdrowym stylu życia, to w zdecydowanej większości, większa szansa na sukces w każdej dziedzinie życia: pracy, biznesie, życiu rodzinnym, we wszystkim.Zauważ też, że zdrowy styl życia, jak sama nazwa wskazuje, to sposób na życie. To nie jest coś,  co się stosuje okazjonalnie, by czemuś zaradzić, to jest coś, czym się żyje na co dzień - przez całe życie.


 

Zostawiam te ślady dla ciebie.

Do większości odcinków załączę spisy lektur, książek wartych przeczytania. Są to fantastyczne podręczniki i poradniki, z którymi dobrze byłoby obcować na co dzień.

Zapraszam do lektury. Zdecydowanie bardziej zapraszam do stosowania.

Piotr Kiewra

Kontakt:

Kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Masz pytanie, potrzebujesz porady, chcesz się pochwalić swoimi osiągnięciami, chcesz pomóc innym, potrzebujesz trenera, a krępujesz się napisać w dziale komentarzy, po felietonach - napisz maila.

Możesz dowiedzieć się więcej o zdrowym stylu życia, podyskutować w klubie zdrowego stylu życia na www.facebook.com   profil Piotr Kiewra

Już za kilka dni uruchomiony zostanie mój blog (www.piotrkiewra.pl) poświęcony zdrowemu stylowi życia, na którym, oczywiście oprócz WWW.morsowanie.info, pojawiać się będą materiały o tej tematyce w postaci felietonów, filmów, filmów instruktażowych, linków do ciekawych stron, komentarzy, dyskusji, polemik. Zapraszam.