SPORTICS.PL
to nowa Platforma sportowa dla każdego, kto prowadzi lub chce prowadzić aktywny tryb życia.

Dla ludzi którzy chcą starcić zbędne kilogramy, dla początkujących sportowców i dla profesjonalistów. Wystarczy się po prostu zalogować, założyć dzienniczek treningowy i zacząć ćwiczyć.

Przy tym mamy do wyboru rózne dyscypliny sportowe i możemy planować  i optymalizować treningi. System zapisuje wszystkie treningi i pozwala korzystać ze statystyk i analiz, zarówno każdej dyscypliny z osobna, jak i wszystkich razem.

Inni użytkownicy mogą śledzic nasze treningi i je komentować, oczywiście kiedy włączymy taka możliwość.

Do dyspozycji mamy również: Monitor sportów (możliwość obserwowania, kto właśnie ćwiczy)  i Live Sport.

Ta platforma komunikacyjna niesie ze sobą wiele korzyści i możliwości – np. dla sportowców i  trenerów. Obie grupy mogą się ze sobą nawzajem komunikować, dyskutować i komentować uzyskane rezultaty.

Jest również możliwe „zdalne” prowadzenie treningów i opieka trenerska np. w przypadku tzw. trenerów osobistych. Można np. zaplanować sobie bieg i zebrać grupę chętnych na wspólny trening.

Najbardziej ekscytująca  i  przydatna jest chyba możliwość przeprowadzania transmisji z treningu  „na żywo” .

Niektórzy będą doceniać możliwość wysyłania bezpośredniego danych treningowych, bez konieczności logowania się na swoje konto po treningu.  Inni (np. maratończycy, kolarze) dadzą innym (znajomi, kibice, trenerzy) możliwość obserwacji ich treningu w czasie rzeczywistym. To jest połączenie dobrej zabawy z wieloma praktycznymi korzyściami dla sportowców.  Użytkownikiem platformy może stać się każdy bez żadnych opłat.

Istnieją również pakiety usług płatnych dla bardziej zaawansowanych sportowców.

Można również przesyłać dane na inne portale społecznościowe, jak np. Facebook, MySpace, Twitter albo na własny blog.

Aby korzystać ze wszystkich usług platformy mogą być potrzebne dodatkowe programy, które będzie możną ściągnąć  ze strony i zainstalować na komputerze.

Sportics.pl na Facebooku.